آرایشی و بهداشتیراهنمای خرید

خرید بهترین رنگ مو از برندهای مختلف

رنگ مو خوب و ارزان چی بخریم؟ +بهترین مارک رنگ مو خارجی

مو شاید بتوان گفت یکی از مهمترین اجزای بدن هر فردی است که نیاز به مراقبت ویژه دارد، بنابراین همیشه باید به به شامپوهایی که استفاده می‌کنیم یا رنگ مویی که به موهای خود می‌زنیم اهمیت دهیم. از طرفی مدل مو و رنگ مو در زیبایی خانم‌ها تأثیر زیادی دارد و انتخاب رنگ و تغییر مو یکی از مواردی است که خانم ها همیشه به آن توجه می کنند.

رنگ مو چهره‌ی هر خانمی را تغییر داده و احساس طراوت را در هر خانمی ایجاد می‌کند. بعضی اوقات خانم‌ها دوست دارند احساس کنند مثل یک ملکه یخی هستند. به همین دلیل سراغ رنگ موهای روشن می روند. اگرچه رنگ موی دودی بسیار سبک است و برخی تصور می کنند که صورت را پیرتر نشان میدهد.

اما اگر آرایش مناسب داشته باشید و از خود مراقبت کنید، این رنگ مو می تواند به صورت شما نیز کمک کند زیبا و جوان دیده شوید بیشتر رنگ مو های روشن، مانند رنگ دودی روشن، می تواند احساس اعتماد به نفس زن را افزایش دهد. اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که می خواهید رنگ موهای شما را روشن کنید در ادامه ای مطلب باما همراه باشید تا با بهترین رنگ موهای دودی روشن و.. آشنا شویم.

چرا از رنگ مو باید استفاده کنیم؟

رنگ کردن موها یکی از بهترین راه‌ها برای زیباتر شدن موها است؛ اما این در صورتی است که بدانید چگونه و با چه نوع رنگ مویی موهای خود را رنگ کنید. اول از همه بهتر است بدانید رنگ موهای تیره سن شما را پایین‌تر و رنگ‌های روشن سن شما را بالا‌تر نشان می‌دهند. پس در انتخاب رنگ مو به این نکته توجه داشته باشید.

تناسب رنگ مو و رنگ‌ پوست

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رنگ مو، تناسب رنگ مو با رنگ پوست شما است. احتمالا بارها برای‌تان پیش آمده که پس از دیدن رنگ موی یکی از دوستان‌تان به آن رنگ علاقه‌مند شده باشید اما وقتی همان رنگ مو را روی موهای‌تان امتحان می‌کنید، از نتیجه‌ی آن راضی نیستید.

دلیل این نارضایتی این است که آن رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما نیست. پس در انتخاب رنگ مو حتما اول به رنگ پوست خود دقت کنید و رنگی را انتخاب کنید که چهره‌ی شما را بازتر و جوان‌تر نشان بدهد.

هم‌خوانی رنگ مو با رنگ پوست بحث بسیار گسترده‌ای است و نکات بسیار مهمی دارد. اما می‌توانیم به طور خلاصه به آن اشاره کنیم. اگر شما پوستی بسیار سفید و به اصطلاح سرد دارید بهترین رنگ مو برای شما رنگی است که تناژ کاراملی، عسلی و طلایی دارد.

اگر شما پوستی تیره و گرم دارید رنگ‌هایی که تناژ بلوطی و یا شکلاتی تیره دارند بهترین انتخاب برای شما هستند. این رنگ ها باعث جذابیت دو چندان چهره‌ی شما و جوان‌تر شدن آن می‌شوند.

یک باور غلط که در مورد رنگ مو وجود دارد این است که حتما باید از رنگ موهای خارجی استفاده کنیم تا به موهای خوش‌رنگ و خوش‌حالت دست پیدا کنیم. این باور درستی نیست. بهتر است بدانید که پایه‌ی رنگ موهای خانم‌های ایرانی قرمزی دارد و با پایه‌ی رنگ موی خانم‌های اروپایی بسیار متفاوت است.

پس به خاطر داشته باشید که رنگ موهای خارجی برای پایه‌ی موهای روشن و رنگ موهای ایرانی برای پایه‌های قرمز مناسب است. پس نمی‌توان گفت برای داشتن رنگ مویی مرغوب حتما باید از برندهای خارجی استفاده کنیم.

آشنایی با انواع رنگ موهای دودی

رنگ موی دودی مدل آمبره

آمبره یکی از تکنیک های بسیار جذاب برای رنگ کردن مو می‌باشد که بسیاری از خانم‌های جوان با سلیقه از آن استقبال می‌کنند. یعنی رنگ مو نسبت به ریشه مو تیره است و هرچه به قسمت بالا و انتهای مو نزدیک می شویم ، رنگ مو روشن تر می شود. به این روش موی آمبره گفته می شود.

رنگ موی دودی کره ای

به این ترتیب می توانید مخلوطی از رنگ دودی روشن را روی موهای خود بمالید، که تمایل به خاکستری شدن با رنگ تیره دارد. در این مدل رشته های نازک مو خاکستری روشن و رشته های ضخیم مو تیره تر و به رنگ دودی هستند. این رنگ مو باعث برجستگی و جذابیت بیشتر موهای شما می شود.

رنگ موی دودی نقره ای

گر می خواهید رنگ موهای خود را به روز کنید و از مدل های رنگ موی قدیمی و یکنواخت خسته شده اید، می توانید از ترکیبی از رنگ موهای نقره ای و بلوند دودی با رنگ های روشن مانند نسکافه روشن و خاکستری روشن استفاده کنید. با استفاده از این ترکیب رنگ می توانید سایه های بسیار روشن موهای خود ایجاد کنید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید.

رنگ موی دودی با تکنیک بالیاژ

بالیاژ یکی از محبوب ترین تکنیک های رنگ آمیزی مو است. بالیاژ مجموعه ای از هایلایت ‌های طبیعی و سبک است که سبک بسیار مدرنی دارند. شما برای بالیاژ کردن به مهارت های خاصی نیاز دارید. این مدل موج های خاصی را در مو ایجاد می کند که با ترکیب رنگ خاکستری مو می توانید ظاهری بسیار لوکس و اغوا کننده برای خود ایجاد کنید.

رنگ موی دودی و کالر ملتینگ

رنگ موی دودی و کالر ملتینگ یکی از محبوب ترین مدل های رنگ مو است. این مدل رنگ مو مرز بین رنگ های مختلف را تار کرده و رنگ ها را پخش می کند. اگر می خواهید بموی خود را با این مدل بلوند دودی روشن یا خاکستری کنید، باید با نزدیک شدن به قسمت پایین مو ریشه ها را تیره و سبکتر کنید. ترکیب سایه های تیره و روشن این مدل احساس جذابیت و طراوت را در شما ایجاد می کند.

رنگ موی دودی یخی

اگر به رنگ خاکستری روشن یا دودی علاقه دارید و اغلب آرایش را برای صورت خود در همان محدوده انتخاب می کنید ، بهترین مدل برای شما رنگ موی دودی یخی است. همانطور که از نام این مدل پیداست، در این رنگ مو رنگ های تیره و خاکستری روشن به طرز جادویی ترکیب شده و در موهای شما پخش می شوند. این مدل مو موهای شما را مواج و برجسته نشان می دهد.

رنگ موی دودی مهتابی

درست مثل رنگ ماه، شما می توانید مانند ماه با این رنگ مو بدرخشید. این مدل ترکیبی از دو تکنیک آمبره و آلیاژ است که با ترکیبی از بلوند دودی و خاکستری روشن و همچنین سیاه ساخته شده است. در این مدل مو ترکیبی از رنگ سیاه تیره و بلوند دودی از ریشه تا نزدیک انتهای مو دیده می شود و تقریباً 15 سانتی متر از انتهای مو بلوند بسیار روشن است که دوباره با رنگ های دودی ترکیب می شود. این رنگ مو درخشندگی زیادی دارد و برای خانم هایی که به دنبال رنگ موی نسبتاً سنگین هستند بسیار مناسب است.

نحوه رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن موها سبب زیباتر شدن چهره می شود از این رو بسیاری از خانم ها برای اینکه در چهره خود تغییر ایجاد نمایند و چهره خود را زیباتر از قبل کنند به رنگ کردن موهای خود می پردازند. در این روزها که حسابی هزینه زندگی بالا رفته است بسیاری از خانم ها به جای رفتن به آرایشگاه برای رنگ نمودن موهای خود ، در خانه اقدام به این کار می کنند .

اگر شما هم جزو این دسته اخیر هستید، احتمالا دانستن نکاتی برای رنگ کردن بهتر موها می تواند برایتان جالب باشد.

برای رنگ کردن مو شما به اکسیدان هم نیاز دارید که با رنگ مو مخلوط کنید. اکسیدان به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می رود و انواع گوناگونی دارد که با نتایج مورد نظر شما و تمایلات سازندگان رنگ ها تعیین می‌شود.

 • اکسیدان 1: رنگ را به طور جزئی باز می کند.
 • اکسیدان 2:قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی موهای سفید را دارد.
 • اکسیدان 3: با کمترین میزان رنگ قدرت روشن کنندگی زیادی دارد.

استفاده از اکسیدان‌های با درجه بالا سبب پاک کردن میزان زیادی از سولفور موهایتان می‌شود، پس توصیه می شود از اکسیدان های با درجه کمتر از 30 استفاده کنید. آمونیاک هم همین خطر را دارد.

آمونیاک ماده ای است که در رنگ موهای دائمی بکار رفته است و سبب جداکردن کوتیکول مو می شود و به رنگ اجازه نفوذ به داخل مو را می دهد. اگر آمونیاک به کار رفته در رنگ بیش از حد تند باشد، سبب جدا شدن بیشتر پیوندهای سولفور مو و سفت شدن موها و کاهش قطر و وزن مو خواهد شد.

هنگام رنگ کردن مو مراقب لکه های رنگ باشید

 1. ابتدا اطراف صورت ، اطراف گوش، گردن، پیشانی و… را کرم مرطوب کننده بزنید تا پوست شما رنگ نگیرد .
 2. سپس با حوله ای، اطراف گردن تان را بپوشانید، زیرا رنگ باعث التهاب پوست گردن می شود.
 3. لباس خود را با یک لباس کهنه تعویض کنید زیرا ریختن رنگ بر روی لباس سبب از بین رفتن لباستان می شود.
 4. قبل از رنگ کردن موهایتان حتما دستکش دست تان کنید.
 5. اگر هم پوست تان در حین رنگ نمودن مو لک شد نگران نباشید و با الکل طبی رنگ را از بین ببرید.

اگر موهای تان را تا بحال رنگ نکرده اید و موهای طبیعی و رنگ نشده دارید، دقت کنید که باید به گونه ای موها را رنگ کنید تا روی هر تار مو رنگ کافی وجود داشته باشد. برای رنگ کردن موها ابتدا از قسمت های انتهایی و طولی این کار را شروع کنید طوری که رنگ مو با ریشه مو 5/2 سانتی متر فاصله داشته باشد یعنی ریشه موها را رنگ نکنید ، 10 دقیقه صبر کنید و سپس رنگ را به ریشه مو بزنید .

برای اینکه موها رنگ بگیرند اگر موهایتان نازک است رنگ مو باید 30 دقیقه واگر موهای ضخیم دارید رنگ مو باید 40 دقیقه روی آن باشد. پیش از این هم در بخش آرایش و زیبایی دنیای مد نمناک گفته بودیم که رنگ کردن مو را از پشت سر شروع کرده و به طرف جلوی سر ادامه دهید. برای رنگ کردن موهای خاکستری و سفید بهتر است رنگ را از جایی که موی خاکستری یا روشن بیشتر است مانند جلوی سر شروع کنید .

نسبت مقدار اکسیدان در رنگ مو چه اندازه‌ای باید باشد؟

بعضی از رنگ‌های موجود در بازار میزان مورد نیاز اکسیدان را کنار تیوپ رنگ خود دارند. اما در صورتی‌که رنگ شما فاقد اکسیدان بود باید بدانید که معمولا نسبت اکسیدان به رنگ مو یک به یک است؛ یعنی در ازای هر مقدار رنگ همان مقدار اکسیدان نیاز است. اما لازم به ذکر است که این میزان با توجه به نوع رنگ متغیر است و ممکن است کمی زیاد یا کم بشود.

البته یک نکته را در نظر بگیرید که موهای رنگ شده همیشه نیاز به مراقبت دارد. چرا که پس از رنگ کردن موهای شما بسیار شکننده و ضعیف خواهند شد. برای داشتن موی سالم حتماً از شامپو موهای رنگ شده استفاده کنید. همچنین اگر موهای شما دکلره شده است برای نرمی بیشتر می‌توانید هفته‌ای یک الی دو بار از نرم کننده مو و ماسک برای موهای رنگ شده استفاده کنید.

جمع بندی نهایی

در آخر نتیجه می‌گیریم که تنها رنگ کردن موها برای زیبا شدن آن‌ها کافی نیست؛ بلکه باید از رنگ مویی مناسب مو و رنگ پوست‌مان استفاده کنیم. پس به خاطر داشته باشید که رنگ مویی را انتخاب کنید که با رنگ پوست‌تان هارمونی داشته باشد و موهای شما را براق، سرحال، شاداب و جوان نشان دهد.

امروزه در بازار رنگ موهای متنوعی از برندهای ایرانی و خارجی وجود دارند که به راحتی تمام نیازهای مشتریان را برآورده می‌سازند. یک رنگ موی مناسب می‌تواند به چهره‌ی شما جوانی و شادابی زیادی ببخشد. پس همین حالا دست به کار شوید، رنگ موی خود را انتخاب کنید و با کمترین هزینه تغییری بزرگ در چهره‌ی خود ایجاد کنید.

 • نحوه نمایش محصول ها
رژ مو گلدن رز مدل Chocolate Brown
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: شکلاتی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری دودی مدل بلوند دودی متوسط شماره 7.1
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: دودی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو پلت سری Intensive شماره 46-12 حجم 50 میلی لیتر رنگ بلوند بژ
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: بژ، خاکستری، بلوند
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری نسکافه ای مدل بلوند نسکافه ای متوسط شماره 7.85
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: نسکافه‌ای
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ ابرو مارال شماره 8 حجم 15 میلی لیتر رنگ نسکافه ای روشن
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: بلوند - نسکافه‌ای
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره 7
 • پایه رنگ: طلایی، شکلاتی
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری دودی مدل بلوند دودی روشن شماره 8.1
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: دودی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری طبیعی مدل قهوه ای شماره N4
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: طبیعی، قهوه‌ای
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری حرفه ای مدل مرواریدی شماره CV8
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: فانتزی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری طبیعی مدل قهوه ای روشن شماره 5.0
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: طبیعی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری واریاسیون مدل واریاسیون نقره ای ضد زردی شماره E13
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو بیول سری Chocolate مدل HERBAL شماره 7.8 حجم 100 میلی لیتر رنگ شکلاتی قهوه ای
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: شکلاتی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری واریاسیون مدل واریاسیون آبی شماره E14
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: فانتزی، کورکتور
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری نسکافه ای مدل بلوند نسکافه ای روشن شماره WN8
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: نسکافه‌ای
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو مارال شماره 8.15 رنگ شنی ماسه ای
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: شنی
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری دودی مدل بلوند دودی نقره ای شماره A10
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: دودی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو پلت سری Intensive شماره 1-10 حجم ۵۰ میلی لیتر رنگ بلوند نقره ای
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: فانتزی، نقره‌ای
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو نیو پرستیژ کالر شماره CI.7 حجم 100 میلی لیتر رنگ کاپوچینو روشن
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: کاپوچینو
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو بیول شماره 0010 حجم 15 میلی لیتر رنگ بلوند نقره ای روشن
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: نقره‌ای
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره 7 حجم 50 میلی لیتر رنگ بلوند
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: بلوند
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری طبیعی مدل قهوه ای متوسط شماره 4.0
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: طبیعی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره 7.1 حجم 50 میلی لیتر بلوند دودی
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: دودی، بلوند
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو اسکالیم شماره 7.2 حجم 100 میلی لیتر رنگ بلوند دودی مهتابی متوسط
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: بلوند - دودی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
پودر رنگ مو ابریشم مدل CO101 وزن 130 گرم رنگ قهوه ای تیره متوسط
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: قهوه‌ای
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو والانسی سری طبیعی مدل مشکی شماره N1
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: مشکی، طبیعی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو بیول مدل HERBAL شماره 7.23 حجم 100 میلی لیتر رنگ بلوند شنی متوسط
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: شنی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری دودی مدل بلوند دودی تیره شماره 6.1
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: دودی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره 6.1 حجم 48 میلی لیتر رنگ قهوه ای
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: قهوه‌ای - نسکافه‌ای
 • ویتامین: ندارد
بررسی قیمت و خرید محصول
کیت رنگ مو فیتو مدل PHYTO COLOR شماره 9
 • مشخصه اصلی: کیت رنگ
 • مناسب برای: آقایان، خانم‌ها
 • پایه رنگ: طبیعی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول
رنگ مو مارال سری طبیعی مدل بلوند متوسط شماره 7.0
 • مشخصه اصلی: رنگ مو
 • مناسب برای: خانم‌ها
 • پایه رنگ: طبیعی
 • ویتامین: دارد
بررسی قیمت و خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا