راهنمای خرید

خرید بهترین آب مرکبات گیری موجود در بازار +راهنمای خرید

قیمت دستگاه آب مرکبات گیری

اگر به دوران کودکی خود برگردید، حتماً به یاد دارید که هر وقت سرما می‌خوردیم، برایمان آب پرتقال، لیمو و انواع مرکبات را می‌گرفتند تا روند درمان تسریع شود. ولی احتمالاً تا آن موقع، همه از انواع دستی آب پرتقال گیر استفاده می‌کردند و همین مورد، موجب زحمت آن‌ها می‌شد. به علاوه، برای اکثر سالمندان استفاده از چنین دستگاه‌های دستی مضر است، زیرا باید فشار زیادی را به میوه وارد کنند.

استفاده از دستگاه‌های آب مرکبات گیری مشکلاتی که با گرفتن آب مرکبات را دارید حل کرده است. این محصول وسیله‌ای الکتریکی و مکانیکی است که با آن می‌توانید آب انواع مرکبات را گرفته و درگیر مشکلات ریخت و پاش روش‌های سنتی نباشید.

بهترین آب مرکبات گیری چی بخریم؟

انواع مختلف برقی دستگاه‌های آبمیوه گیری، این امکان را فراهم آورده‌اند تا با صرف زمان و انرژی کمتر، بتوان انواع آب مرکبات از قبیل نارنج، گریپ فروت، پرتقال و لیمو شیرین را به راحتی در منزل تهیه کرد تا نیازی نباشد که مرتبا از آبمیوه‌های غیر طبیعی حاوی مواد افزودنی استفاده کرد.

خرید آب مرکبات گیری

آب مرکبات گیرهای مخروطی، سرهای مختلف کوچک و بزرگ در تناسب با اندازه میوه‌ها دارند؛ در حالی که در مدل‌های دستی محدود به یک انتخاب هستید. شما باید میوه را روی سر مخروطی این دستگاه قرار داده و کمی به سمت پایین فشار وارد کنید. در آب مرکبات گیر اهرمی، از یک اهرم برای آب گیری میوه استفاده می‌شود. در این حالت فشار وارد شده به میوه کمتر از دستگاه‌های مخروطی است و بسیار مناسب افرادی است که ممکن است پس از آب میوه گرفتن دچار دست درد بشوند. این دستگاه‌ها دارای فیلترهایی هستند که هسته و ذرات درشت میوه‌ها را جدا می‌کنند و آب شفاف و زلال به شما تحویل می‌دهند.

یکی از مشکلات مدل‌های دستی در رفتن و ریختن حاصل آب میوه‌ای است که با کلی زحمت آن را گرفته بودید. اما در مدل‌های برقی گنجایش ظرف دستگاه مناسب بوده و در برخی مدل‌ها در هر بار می‌توان تا بیش از یک لیتر هم آب مرکبات را گرفت. همچنین این ظرف قابلیت جدا شدن داشته و نیازی نیست از ظرف جدا برای نگهداری استفاده کنید. از آنجا هم که فشاری به آن وارد نمی‌کنید و همه چیز به صورت برقی-مکانیکی صورت می‌گیرد، مشکلات در رفتن و ریخت و پاش ندارید.

برندهای مختلفی هم در ساخت این وسیله فعالیت دارند که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به بوش، فلر، فیلیپس، مولینکس، کنوود، براون و بایترون اشاره کرد. برندهای ایرانی همچون پارس خزر (Pars Khazar) نیز محصولاتی قابل رقابت با کالاهای خارجی را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه آب مرکبات گیری باید بدانید:

در گذشته برای تهیه آب مرکبات از دستگاه های دستی استفاده می شد که علاوه بر عملکرد نسبتاً ضعیف، باعث درد مچ دست و بازو می شود و عملکرد آنچنان که باید نیست اما امروزه با استفاده از آب مرکبات گیری، این کار انجام می شود. بدون هیچ مشکلی مدل های جدید با قرار دادن نیمی از میوه ها روی دستگاه شروع به چرخش می کنند و بعضی اوقات با چرخش در دو جهت عمل آب گیری مرکبات بهتر انجام می شود.

مخروط بالای آب مرکبات

مخروط بالایی دستگاه باید اندازه مناسبی داشته باشد و به گونه ای باشد که می توان مرکبات ریز و درشت را به سمت آن نشانه گرفت ، در غیر این صورت در فشردن آب پرتقال های کوچک یا بعضاً بزرگ با مشکل روبرو خواهید شد.

قدرت دستگاه

البته هرچه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد ، روند آب گیری سریعتر و آسانتر خواهد بود. توان طبیعی این دستگاه ها بین 20 تا 40 وات است ، اما توجه داشته باشید که قدرت تنها ملاک خرید نیست ، قطعاً یک دستگاه 40 وات از یک مارک معتبر است. عملکرد آن بهتر از دستگاه 40 وات از یک مارک غیر استاندارد است.

ظاهر آب مرکبات

ویتامین سی یک ویتامین ضروری برای بالا بردن سیستم دفاعی بدن است. با شنیدن نام ویتامین سی اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد یک لیوان آب پرتقال خوشرنگ است. بسیاری از مرکبات دارای ویتامین سی هستند. اکر هر بار در خانه خواستید آب پرتقال بگیرید و بعد ار آن گفتید به زحمتش نمی‌ارزه! به شما حق می‌دهم. اما شاید روشتان اشتباه بوده است. خب حالا شاید می‌پرسید داشتن یک لیوان آب پرتقال بدون دردسر مگر ممکنه؟ در جواب باید بگویم بله با دستگاه آب مرکبات گیری خیلی هم راحت و فوری می‌توانید لیوان آب پرتقال تازه خود را داشته باشید. خب حالا حتما می‌پرسید: آب مرکبات گیری چه مارکی خوبه؟

خرید آبمیوه گیری

راهنمای خرید بهترین آب مرکبات گیری

از آب مرکبات گیری برای گرفتن آب و پالپ میوه و مرکبات استفاده می‌شود. میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو، لیموترش و گریپ فروت‌ها مملو از عصاره‌های خوشمزه و ترشی هستند که می‌توانند برای انواع دستورالعمل‌های خوراکی استفاده شوند.

آب میوه‌ها نه تنها می‌توانند در پخت و پز استفاده شوند، بلکه یک لیوان تازه آب پرتقال می‌تواند یک حس تازه و دوست داشتنی برای شروع یک روز عالی باشد.

آب مرکبات گیری‌های دستی می‌توانند باعث فشار و درد غیر ضروری در ناحیه مچ دست شوند. این نوع آب مرکبات گیری، بطور ويژه براي مرکبات ساخته شده است، نوارهای شیاردار گنبدی شکل آن به روی یک قطعه مستحكم و براق قرار مي‌گيرد.

خرید چرخ گوشت

این محصول به راحتی به فشرده کردن قطعات میوه‌ی خرد شده، در بین دو قطعه و عصاره گیری و جدا کردن پالپ میوه می‌پردازد. دیگر آب مرکبات گیری‌های دستی از اهرم‌های دستی و محفظه‌های جداگانه برای پالپ و عصاره استفاده می‌کنند.

نوع دیگری از آب مرکبات گیری وجود دارد که شما می‌توانید به طور همزمان با جاری شدن آب میوه به درون پارچ مخصوص، میوه دیگر را به روی قسمت مخروطی فشار داده و بچرخانید.این روش برای تهیه آب میوه کمی دشوار است و آپشن خاصی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. اما ار طرف دیگر آب مرکبات گیری برقی کار را برای شما آسان می‌کند، و نسبت به آبمیوه گیری دستی، عصاره بیشتری را از میوه استخراج می‌کنند.

برخی از دستگاه‌های آب مرکبات گیری دارای چرخش دو طرفه هستند و به صورت بهینه عمل آبگیری را انجام می‌دهند. همچنین این دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که تا زمانی که میوه‌ی مورد نظر روی آن قرار نگیرد شروع به کار نمی‌کنند.

به عنوان مثال، در برخی از مدل‌ها، شما ملزم به قرار دادن میوه‌ی نیم شده بر روی قسمت استوانه ایی و فشار دادن آن با اهرم به سمت پایین هستید، و پس از جمع شدن میوه در داخل ظرف، موتور داخل آب مرکبات گیری شروع به چرخش می‌کند. درجه‌های روی دستگاه، به شما امکان تنظیم کم ، متوسط ​​و زیاد سرعت چرخش موتور را می دهد.

هر چه سرعت چرخش موتور آب مرکبات گیری بیشتر باشد، بازده آبگیری آن افزایش می‌یابد و با سرعت بالاتری عمل آبمیوه گیری را برای شما انجام می‌دهد. سرعت چرخش موتور را بر اساس نوع میوه می‌توان تنظیم کرد.

برخی از آب مرکبات گیری‌ها، پالپ را با آب میوه ترکیب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر پالپ میوه را به داخل یک محفظه‌ی جداگانه‌ی دیگر انتقال می‌دهند. کنترل پالپ، اغلب یکی از دلایل اصلی انتخاب افراد در خرید آب مرکبات گیری برقی است.

این نوع دستگاه‌ها اغلب در اشکال، و اندازه‌های مختلف و تنها برای آبگیری مرکبات عرضه می‌شوند. آب میوه‌های دیگر را می‌توان با استفاده از انواع دیگر آبمیوه گیری‌ها انجام داد.

خرید بهترین آب مرکبات گیری

مواردی که هنگام خرید آب مرکبات گیری باید به آن توجه کرد

انتخاب بهترین آب مرکبات گیری، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش به چند عامل اصلی که قبل از خرید باید در نظر قرار داد، اشاره می‌کنیم.

قدرت موتور

دارا بودن موتوری قدرتمند، روشی سریع‌تر و آسان‌تر برای آبگیری مرکبات است. آب مرکبات گیری پرس سرد، سر و صدای کمتری دارد، اما به زمان بیشتری برای آبگیری نیاز دارد. اگر وقت کافی ندارید و تمایل دارید میوه‌های بیشتری را به یکباره داخل آب مرکبات گیری بریزید، باید به دنبال یک آب مرکبات گیری، قدرتمند باشید اما به ناچار باید سر و صدای بسیار آن را تحمل کنید.

پالپ

نوشیدن پالپ میوه، در بین اعضای خانواده متفاوت است. انتخاب یک دستگاه آب مرکبات گیری با درجه‌های قابل تنظیم می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که هر کسی با توجه به ذائقه‌ی خود لیوان آبمیوه مخصوص خود را دریافت می‌کند.

زمان صرف شده

آب مرکبات گیری‌های موجود در بازار، هر کدام به نوبه ی خود، بازده زمانی مخصوصی را ارائه می‌دهند. برخی از آب مرکبات گیری‌ها، زمان بیشتری را برای آبگیری صرف می‌کنند.

و برخی دیگر برای ترکیب بیشتر پالپ با اب میوه، مدت زمان طولانی‌تری را به خود اختصاص می‌دهند. برای نوشیدن یک لیوان آب پرتقال در صبح، بهتر است پیش از خرید مدت زمان آماده سازی و آبگیری آن را بررسی کنید.

طعم و جداسازی پوست میوه

یک آب مرکبات گیری خوب به عمق و داخل میوه نفوذ و پوست میوه را جدا می‌کند. جداسازی پوست میوه و میزان پالپ باقی مانده چیزهای زیادی را در خصوص کارایی آب مرکبات گیری به شما می‌گوید. اگر گزینه Taste خاموش باشد ، آب مرکبات گیری می‌تواند به پوست نفوذ کند.

شستشوی آسان

بسیاری از آب مرکبات گیری‌ها، قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را دارند. شما می‌توانید پس از گرفتن آب میوه محفظه را آبکشی کنید و آن را در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. ممکن است برای برخی افراد جداسازی محفظه‌ها برای شستشو دشوار باشد، حتی اگر قسمت‌هایی از آن مناسب قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی باشد.

اندازه و قطر لوله خروجی آب مرکبات گیری

این موضوع اغلب از جانب خریداران نادیده گرفته می‌شود ، به خصوص اگر ویژگی‌های دیگر، برای آنها مهم‌تر باشد. یک لوله خروجی بزرگ در هنگام آبگیری باعث می شود تا، آبمیوه مستقیما به درون پارچ رفته و چکه و کثیف کاری پدید نیاورد. اگر شما مایل به استفاده از یک آبمیوه گیری با مخروط بزرگتر باشید، اندازه میوه‌های آبگیری دیگر خللی ایجاد نمی‌کند.

قیمت آب مرکبات گیری

قبل از اینکه به طور جدی، تصمیم خرید یک آب مرکبات گیری خاص را در نظر بگیرید ، باید بودجه‌ی کافی برای خرید دستگاه مورد نظر خود را کنار بگذارید. انتخاب بزرگ‌ترین و آسان‌ترین آب مرکبات گیری برقی، ممکن است به لحاظ مالی، کمی شما را عقب بیاندازد. اما این مدل اغلب می‌تواند بهترین گزینه برای خانواده‌های پرجمعیت و یا شخصی باشد که اغلب از آبمیوه گیری خود به طور روزانه استفاده می‌کند.

آب مرکبات گیری‌های کوچک‌تر یا دستی برای خانواده‌های کوچک یا کسانی که چندان از آب مرکبات گیری استفاده نمی‌کنند بسیار مناسب هستند. آب مرکبات گیری‌های صنعتی نیز از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما برای کسانی که می‌خواهند مقادیر بیشتری آب میوه تولید کنند، بسیار مفید خواهد بود.

بهترین مارک آب مرکبات گیری کدام است؟

مارک های مختلفی در تولید آبمیوه گیری مرکبات وجود دارد که مشهورترین آنها بوش ، فلر ، فیلیپس ، مولینکس ، کنوود ، براون و بیترون و از جمله مارک های ایرانی مانند محصولات پارس خزر است که می توانند با کالاها خارجی قابت کنند و با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

در نکات قبل با راهنمای خرید آب مرکبات گیری آشنا شدیم در ادامه ای مطلب به فهرستی از بهترین آب مرکبات گیری موجود در بازار میپردازیم.

هنگامی که شما به روی یک آب مرکبات گیری برقی سرمایه گذاری می‌کنید، ممکن است روزهای یکسان نداشته باشید. شروع یک روز خوب به همراه یک لیوان آب پرتقال تازه می‌تواند حس تازه‌ایی به شما القا کند.

شما باید با توجه به قابلیت‌های مورد نظر خود مناسب‌ترین دستگاه آب مرکبات گیری را انتخاب کنید و سپس از نکات و راهنمایی‌های موجود در دفترچه راهنما برای استفاده بهینه، کمک بگیرید. میکسر برقی می‌تواند با سرعت قابل توجهی میوه‌ها و یا سبزیجات دلخواه شما را میکس کند و به شما در بهبود رژیم غذایی و تهیه‌ی انواع نوشیدنی کمک می‌کند.

جمع بندی نهایی

در این راهنمای خرید به نکات زیادی برای خرید آب مرکبات پرداختیم و سعی کردیم اطلاعاتی که برای خرید آب مرکبات گیر خوب نیاز دارید را ارائه دادیم. اگر شما هم تجربه استفاده از آب مرکبات گیر دارید خوشحال میشیم از قسمت نظرات در پایین همین صفحه نظرات خودتون رو اعلام کنید.

سوالات رایج در مورد خرید آب مرکبات گیری

آیا فقط آب پرتقال را توسط آب مرکبات گیری آبگیری می‌کنند؟

خیر، آب مرکبات گیری این امکان این را دارند که انواع مرکبات از جمله پرتقال، لیمو شیرین، نارنج، گریپ فروت و … را برای شما به راحتی بگیرند تا هر زمان که اراده کنید طعم آب میوه واقعی را بچشید.

بهترین برندهای آب مرکبات گیری

برندهای مختلفی در زمینه ساخت دستگاه آب مرکبات گیری فعالیت دارند که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به بوش، فلر، فیلیپس، مولینکس، کنوود، براون و بایترون اشاره کرد.

بهترین آب مرکبات گیری از نظر کاربران کدام برند است؟

بررسی های ما نشان می‌دهد که آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500 بهترین آب مرکبات گیری از نظر کاربران است که بیش از 80 نفر از خریداران آن را توصیه کرده اند و همچنین رضایت 91 درصدی خریداران را به همراه داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا