راهنمای خرید

خرید بهترین شارژر فندکی +راهنمای خرید

بهترین شارژر فندکی ماشین +راهنمای خرید شارژر فندکی فست شارژ

درواقع شارژر فندکی یک وسیله کوچک است که به درگاه فندک خودرو و درگاه لوازم جانبی وصل می‌شود. شارژر فندکی همراه همیشگی در خودرو برای کاربران محسوب می‌شود. شارژر فندکی مناسب برای افرادی است که ساعت و زمان زیادی را درخودرو می‌گذرانند و به شارژهایی مانند فندکی نیاز پیدا می‌کنند و برایشان کاربرد خوبی خواهد داشت.

برخی از این شارژرها چراغ نشانگر دارند، برخی دیگر پورت‌های روشنایی دارند. این وسیله براساس نحوه ساخت سازگار با دستگاه‌های اندرویدی و دارای درگاه‌های USB و microUSB یا حتی آیفون هم می‌باشد که بعنوان شارژر فندکی ماشین نامیده می‌شود و ما در این مطلب به آن خواهیم پرداخت

خرید بهترین پاوربانک همراه

امروزه دستگاه های متنوعی وارد بازار شده اند و هرکدام به طریقی متفاوت بر زندگی و فعالیت های ما تأثیر گذاشته‌اند و همین امر تامین برق مورد نیاز این ابزارها را در هر زمان و هر مکان به یک نگرانی مهم تبدیل کرده است.

شارژرهای فندکی برای شارژ دستگاه‌ها همچون موبایل در خودرو معرفی شده اند. شارژرهای فندکی به کاربران امکان می‌دهند تلفن‌ها و تبلت‌های خود را در ماشین شارژ کنند و به کاربران در شارژ مجدد این دستگاه‌های هوشمند کمک می‌کنند. به همین دلیل ، بسیاری از مصرف کنندگان به استفاده از این شارژرها روی آورده اند.

اگر نگاهی به استفاده از تلفن همراه خود در طول روز بیندازیم متوجه خواهیم شد که به طور متوسط ​​حداقل ده ساعت از آن استفاده کرده ایم، بنابراین نیاز به شارژر همراه یا حتی شارژر فندکی اتومبیل به یکی از اصلی ترین نیازهای روزمره ما تبدیل شده است.

به همین منظور ما در این مطلب از سایت تخفیفه به نکاتی که قبل از خرید شارژر فندکی باید بدانید می‌پردازیم و به پرفروش ترین شارژرهای فندکی که از بهترین مارک‌های همچون شیائومی، انکر، سامسونگ، الدینیو اصلی در بازار را معرفی میکنیم.

شارژر فندکی چیست؟

شارژ کردن لوازم الکترونیکی موبایل مانند تلفن های همراه، تبلت ها و لپ تاپ ها امروزه به یک نگرانی دائمی برای مردم تبدیل شده است. راه حل های ساده ای برای رفع این نگرانی وجود دارد. پاوربانک ها و شارژرهای فندکی اتومبیل برای رفع این نگرانی موجود هستند. شارژر اتومبیل شارژری است که به درگاه فندک اتومبیل متصل می شود و دستگاه الکترونیکی شما را با استفاده از نیروی برق خودرو شارژ می کند.

بهترین شارژر فندکی ماشین +راهنمای خرید شارژر فندکی فست شارژ

کاربرد شارژر فندکی چیست؟

حالا که متوجه شدید شارژر فندکی چیست، اجازه بدهید کمی بیشتر درباره عملکرد و کاربردش صحبت کنیم. شارژهای فندکی مجهز به پورت usb هستند و می‌توانند به دستگاه‌های مختلفی متصل شوند که نیاز به شارژ دارند. انواع مختلف این شارژها جریان را تا حدود ۲/۴ آمپر هم عبور می‌دهند. به همین خاطر قوی‌ترین دستگاه‌ها را هم می‌توانند شارژ کنند.

بعضی از شارژرهای فندکی دارای چند پورت usb هستند. پس می‌توانید به‌طور هم‌زمان، چند وسیله را با آنها شارژ کنید. شارژرها جریان را میان دستگاه‌های مختلف توزیع می‌کنند. پس با خرید شارژر فندکی می‌توانید وسیله‌ای را در خودرو داشته باشید که به جای فندک اتومبیل وصل می‌شود و ولتاژ خروجی از آن را که ۱۲ ولت است به ۵ ولت بدل می‌کند.

این مقدار از ولتاژ برای شارژ وسایلی مانند تبلت و موبایل مناسب است. از وسایل دیگری که می‌توان با فندک‌های خودرو شارژ کرد باید به بعضی از دوربین‌ها یا پاوربانک‌ها اشاره کرد. احتمالا دیگر خودتان متوجه هستید که شارژر فندکی، فقط زمانی کار می‌کند که خودرو روشن باشد. چون برق این وسیله از خودروی روشن تأمین می‌شود.

نکات لازم برای خرید شارژر فندکی

تعداد درگاه usb

اکثر شارژرهای فندکی دارای دو پورت USB هستند. اما برخی از مدل ها بیش از 2 پورت دارند. هنگام خرید شارژر فندکی به این نکته توجه کنید که چه دستگاه هایی را باید همزمان شارژ کنید. برخی از مدل های این دستگاه حداکثر 4 پورت دارند.

البته به خاطر داشته باشید که جای فندکی اتومبیل معمولاً نزدیک به دنده و دم دست است. بنابراین، اگر شارژر مجهز به چند پورت usb باشد، به احتمال زیاد اتصال دستگاه های مختلف به آن از تسلط و راحتی راننده کم می کند و شاید هم از چند پورت usb در آن استفاده نخواهید کرد.

جای فندکی های بعضی از ماشین ها کنار دنده است که اگر اینطور بود بهتر است یک شارژر با چندین پورت خریداری کنید. به عنوان مثال ، اگر با فرزندان خود سفر می کنید ، داشتن چنین شارژری می تواند تبلت های آنها را روشن و سرگرم کننده نگه دارد.

اندازه شارژر فندکی

به اندازه شارژ نیز توجه کنید. اگر شارژر فندکی بلند و پهن باشد، این امر هنگام رانندگی شما را آزار می دهد. به عنوان مثال تعویض دنده کمی دشوار خواهد بود. بنابراین در اندازه شارژر و سهولت نصب دقت کنید. اگر شارژر برای نصب خیلی بزرگ یا مشکل باشد ، استفاده از آن خوشایند نخواهد بود.

نور پخش ‌کن

برخی از مدلهای شارژرهای فندکی از خود نور ساطع می کنند. ممکن است یک ویژگی خیلی مهم به نظر نرسد. اما واقعیت این است که کار با چنین فندکی بسیار راحت تر از مدل های معمولی خواهد بود. به عنوان مثال ، در شب ، نور فندک می تواند کار با آن را آسان تر کند.

جنس شارژر فندکی

شارژر های فلزی معمولاً از مدل های تمام پلاستیکی گران ترین. مدل های فلزی نیز زیباتر هستند و همچنین بیشتر از شارژر های پلاستیکی عمر میکنند. بهتر است به جنس محفظه شارژر توجه کنید و مدل هایی را انتخاب کنید که دارای روکش نیز باشند. داشتن درپوش شارژر عمر آن را بیشتر میکند

توان خروجی

در هنگام خرید شارژر فندکی نیز باید به توان خروجی آن توجه کنید. باید بدانید که با چند ولت و چند آمپر کار می کند. میزان شارژ جریانی به دستگاههای متصل به شارژر مهم است. ولتاژی که دستگاه در آن کار می کند و سازگاری آن با ولتاژ دستگاه های متصل به آن نیز مهم است.

جریانی که توسط شارژرهای فندکی به دستگاه های مختلف داده می شود از 1.2 تا 2.4 آمپر است. اگر میزان جریانی که شارژر به دستگاه های مختلف منتقل می کند کمتر از میزان جریان تعیین شده برای آنها باشد ، مدت زمان شارژ دستگاه بیشتر خواهد بود.

بهترین شارژر فندکی ماشین +راهنمای خرید شارژر فندکی فست شارژ

تناسب تلفن همراه با شارژری فندکی

به یاد داشته باشید که تلفن های هوشمند و تبلت های جدید باتری بزرگتری دارند و برای شارژ به انرژی بیشتری احتیاج دارند. بنابراین، قبل از خرید شارژر فندکی، باید به تقویت کننده ها، مشخصات ولتاژ و توان دستگاه هایی مانند تبلت ها و تلفن های همراه نگاهی بیندازید و بر این اساس شارژر فندکی را خریداری کنید.

اطمینان حاصل کنید که حداقل یکی از خروجی های شارژر، ولتاژ و تقویت کننده را تأمین می کند تا نیاز دستگاه های شما را برآورده کند. اگر از تلفن هوشمند خود برای یافتن مسیر ها و نصب نرم افزاری مانند ویز روی آن استفاده کنید، شارژ تلفن به سرعت تمام می شود و برای روشن نگه داشتن دستگاه به دستگاهی مانند شارژر فندکی نیاز خواهید داشت.

فست ‌شارژینگ یا شارژ سریع

بیشتر وسایل هوشمند امروزی مجهز به امکان شارژ سریع هستند. فست‌شارژ یا شارژ سریع نوعی فناوری است که به خاطر آن، امکان واردکردن ولتاژ و آمپر بیشتری به گوشی‌ها وجود دارد. شارژرهای فست‌شارژینگ طوری طراحی می‌شوند که در هنگام شارژ سریع‌تر به باتری صدمه‌ای وارد نشود.

برخی از شارژرهای فندکی دارای مشخصات شارژ سریع یا فست شارژ هستند و می توانند تلفن های دارای فست ‌شارژ را سریعتر شارژ کنند. این نوع شارژ ها بگونه ای طراحی شده اند که آسیبی به دستگاه نمیرسانند بنابراین، اگر تلفن شما می تواند به سرعت شارژ شود، می توانید هنگام خرید شارژر فندکی، مدل های فست شارژ را انتخاب کنید.

بهترین مارک شارژر فندکی، در حوزه لوازم جانبی موبایل به دلیل تنوع زیاد قطعا انتخاب بهترین مارک شارژر فندکی چالش بزرگی است. ابتدا باید شناخت اجمالی از آن داشته باشیم که بدانیم شارژر فندکی چیست و مناسب چه زمان‌هایی خواهد بود.

برندهای معروف شارژر فندکی

در هنگام خرید فندک شارژری باید حواس‌تان به کیفیت باشد. اگر شارژری بی‌کیفیت بخرید به باتری دستگاه‌های متصل به آن، آسیب وارد خواهد کرد. بهتر است به سراغ برندهای شناخته‌شده‌ای بروید که کیفیت را در طراحی و تولید لحاظ می‌کنند. از معروف‌ترین برندهای شارژر فندکی در بازار ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فندک انکِر
 • فندک شیائومی
 • فندک پیکسی
 • فندک رنون
 • فندک راو‌پاور
 • فندک الدینیو
 • فندک ریمکس
 • فندک تسکو
 • فندک کینگ‌استار
 • و… .

چگونگی اتصال شارژر فندکی در خودرو

شارژر فندکی اتومبیل یک آداپتور کوچک است که به درگاه فندک سیگار یا لوازم جانبی که تقریباً در همه اتومبیل‌ها وجود دارد وصل می شود. این شارژرها یک یا چند خروجی USB را در اختیار شما قرار می‌دهد. درگاه‌های فندکی غالباً در نزدیکی اهرم دنده یا سایر کنترل‌های خودرو قرار دارند. درگاه فندکی قدرت خروجی اسمی 12 ولت را فراهم می‌کند و شارژر USB خودرو این ولتاژ را به 5 ولت مورد نیاز برای USB تبدیل می‌کند. پورت شارژر فندکی روی خودرو فقط هنگام کار موتور فعال است.

کاربرد شارژر فندکی

شما ممکن است یک سفر جاده‌ای همه روزه را انجام ‌دهید و یا رفت و آمد نیم ساعته معمولی در ماشین داشته باشید، که به دلایل مختلفی نیاز به شارژ نمودن وسیله‌ای خواهید داشت. آن وسیله ممکن است گوشی یا تبلت شما باشد یا دوربین شما که کمبود باطری دارد؛ در این زمان شارژر فندکی برای پر کردن باتری شما در مسیر کمک بزرگی خواهد بود.

شارژر فندکی کم هزینه است اما از ارزش بسیار مناسب برای تأمین برق در هنگام حرکت برخوردار است. شارژرهای فندکی ماشین در سبک‎ها و شکل‌های بسیاری به بازار عرضه می‌شوند؛ می‌توانند برای شارژ تلفن یا حتی لپ تاپ‌ها از پورت مناسب استفاده شود. به طور معمول برای شارژ تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما می‌توان از آن برای تغذیه بسته‌های باتری، مدل‌های خاصی از دوربین و بسیاری دیگر از دستگاه‌های USB استفاده کرد.

درواقع از شارژر USB خودرو می‌توان برای شارژ کردن تعداد زیادی دستگاه از تلفن‌های هوشمند و تبلت گرفته تا پاوربانک‌ها و حتی مدل‌های خاصی از دوربین استفاده کرد. برخی از شارژرهای USB اتومبیل می‌توانند عملکرد بسیار بیشتری داشته باشند و به عنوان یک مرکز اتصال عمل کنند؛ برخی قادر به اتصال به پخش کننده‌های موسیقی از جمله تلفن‌های همراه و FM هستند. همچنین ممکن است امکان برقراری تماس‌های تلفنی بدون تلفن را فراهم کند.

در هنگام خرید بهترین مارک شارژر فندکی اتومبیل چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟

 • سوکت‌ : آنچه را که می خواهید شارژ کنید در نظر بگیرید. فکر می‌کنید شارژر فندکی شما با چند سوکت راحتی و اطمینان را برای شما فراهم می‌آورد؟ اکثر شارژرهای USB اتومبیل دارای دو خروجی هستند و این اغلب اوقات کافی است، اما اگر احتمال نیاز به تعداد بیشتری وجود داشته باشد، در این صورت شارژرهای USB اتومبیل با چهار خروجی نیز در دسترس هستند.
 • تاثیر ابعاد و اندازه : بهتر است که اندازه شارژر USB خودرو را در نظر بگیرید. برخی از شارژرهایی که دارای پریزهای بیشتر هستند و عملکرد بیشتری دارند باید بزرگتر و اغلب بلندتر باشند. بررسی کنید که با توجه به ابعاد خودرو و کنترل بر فضای آن، شارژر فندکی مناسب شما چه سایزی را بهتر می‌پسندد که هم جاگیر نباشد و هم از کوچکی زیادگم نشود. بهترین مارک شارژر فندکی نیز از نظر ابعاد و اندازه بسیار مناسب هستند.
 • شارژ سریع : بسیاری از جدیدترین تلفن‌های هوشمند نوعی شارژ سریع را در خود جای داده اند. این استانداردها شارژ بسیار سریع‌تری را در اختیار قرار می‌دهند. همچنین در بلند مدت باتری دستگاه را تخریب نمی‎کنند. از آنجا که از استاندارد Qualcomm Quick Charge در انواع مختلف تلفن‌های هوشمند استفاده می‌شود، در برخی از شارژرهای USB اتومبیل نیز قابل رویت است. اگر می‌خواهید قابلیت شارژ سریع داشته باشید دقت کنید که هم تلفن شما از شارژ سریع پشتیبانی کند هم شارژر فندکی شما دارای این قابلیت باشد.

کیفیت در بهترین مارک شارژر فندکی چگونه است ؟

اصطلاح کیفیت می‌تواند یک اصطلاح مبهم باشد و ارزیابی آن بسیار سخت است. اغلب مارک‌های محبوب و یا کسانی که دارای رتبه بندی خوبی برای بررسی هستند بهترین هستند. ارزش فکر کردن در مورد هزینه را دارد. اگرچه این یک شاخص کامل نیست، اما محصولات بسیار ارزان قیمت بعید به نظر می رسد که آزمایش‌ها و اقدامات حفاظتی موجود باشد.

از این گذشته، مارک‌های بهتر دارای نامی برای محافظت هستند، به طوری که به احتمال را رعایت کرده باشند. درواقع ارزش آن را دارد که کمی بیشتر برای آرامش خاطر و کیفیت بهتری که به دست می‌آورید هزینه کنید. شارژرهای USB ارزان قیمت را با کیفیت مشکوک خریداری نکنید؛ برای مقابله با نوسانات ولتاژ یا مراقبت از مشکلات بیش از حد گرم شدن دستگاه بهتر است مارک و قیمت محصولات را به درستی بسنجید.

جمع بندی نهایی

خرید شارژر فندکی می‌تواند رفاه زیادی برای‌تان به همراه بیاورد. در سفرهای طولانی یا حتی سفرهای بین‌شهری هم می‌توانید از این وسایل استفاده کنید و نگران تمام‌شدن شارژ مویابل، تبلت و… نباشید. راننده‌های خودروهای اینترنتی که مدام مسیر را از روی نرم‌افزارها چک می‌کنند هم با وجود یک شارژر فندکی نگران تمام‌شدن شارژ موبایل‌شان نخواهند بود.

سوالات مرتبط در رابطه با خرید شارژر فندکی

قیمت شارژر فندکی چقدر است؟

قیمت شارژر فندکی بسته به اصل و فرعی بودن محصول متفاوت است ولی سعی کنید شارژر های ارزان قیمت خریداری نکنید زیرا ممکن است به دستگاه شما آسیب برسانند و عمر خیلی کمی دارند شما دوباره باید به فکر خرید شارژر دیگری باشید.

بهترین مارک شارژر فندکی موجود در بازار کدام است؟

اگر شارژر بی کیفیت خریداری کنید، به باتری دستگاه های متصل به آن آسیب می رساند. به همین منظور سعی کنید سراغ بهترین مارک های تولید کننده شارژر فندکی بروید. که از بهترین آنها عبارت اند از: شارژر فندکی انکِر؛ شارژر فندکی شیائومی؛ شارژر فندکی پیکسی؛ شارژر فندکی الدینیو؛ شارژر فندکی سامسونگ؛ شارژر فندکی تسکو

اندازه شارژر فندکی چقدر باشد؟

به اندازهٔ شارژر هم دقت کنید. اگر فندک بلند و عریض باشد، در هنگام رانندگی مزاحم‌تان خواهد شد. مثلا عوض‌کردن دنده کمی دشوار خواهد بود. پس به اندازهٔ شارژر و سهولت نصب آن هم در خرید دقت داشته باشید. اگر شارژر بیش از اندازه بزرگ یا نصبش دردسرساز باشد، استفاده از آن خوشایند نخواهد بود.

پخش نور داشته باشد؟

برخی از مدل‌های شارژرهای فندکی نور پخش می‌کنند. شاید به نظر ویژگی چندان مهمی نیاید. اما واقعیت این است که کارکردن با چنین فندکی بسیار راحت‌تر از مدل‌های عادی خواهد بود. مثلا در هنگام شب، پخش نور از فندک می‌تواند، کارکردن با آن را ساده‌تر کند.

جنس شارژر فندکی چه باشد؟

شارژرهایی که از جنس فلز هستند، معمولا از مدل‌های تمام‌پلاستیکی گران‌ترند. مدل‌های فلزی زیباتر هم هستند و دیرتر خراب می‌شوند. بهتر است که به جنس بدنه شارژر دقت کنید و به سراغ مدل‌هایی بروید که درپوش هم دارند. وجود درپوش برای شارژر باعث می‌شود که دیرتر خراب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا