راهنمای خرید

راهنمای خرید میکرونیدلینگ خانگی از بهترین مارک ها

میکرونیدلینگ صورت چیست؟ +راهنمای خرید

پوست اولین عضوی در بدن است که علائم پیری را نشان می‌دهد. با افزایش سن، علاوه بر سفید شدن موها، چین و چروک هایی است که می تواند به عنوان یک مهمان ناخوانده در صورت ظاهر شود. اگر پوست از قبل زخم یا ضایعاتی داشته باشد، این چین و چروک ها باعث می شوند بیش از حد احساس فشار کنیم و اعتماد به نفس خود را از دست بدهیم.

خرید بهترین کرم ضد آفتاب

البته، پیری یک روند غیر قابل بحث است. اما همراه با پیشرفت دنیا در تولید ابزارهایی برای زیبایی و جوان سازی پوست، تغییرات زیادی ایجاد شده است. میکرونیدلینگ خانگی درمانی نسبتاً جدید است که تأثیر غیرتهاجمی در جوان سازی پوست دارد.

امروز در این مطلب از پنزاد قصد داریم شما عزیزان را با تکنولوژی جدید جوان سازی پوست میکرونیدلینگ آشنا کنیم و در ادامه به راهنمای خرید میکرونیدلینگ خانگی و معرفی بهترین دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی میپردازیم.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ سوزن های میکرونی یکی از جدیدترین روش های درمانی است که برای از بین بردن بسیاری از ضایعات پوستی استفاده می شود. جالب است بدانید که این روش یکی از روشهای غیرتهاجمی درمان محسوب می شود که سالها به روشهای مختلف با همان هدف برای جوان سازی پوست صورت استفاده می شود.

زیرا در گذشته، مصریان از ماسک های خشن مانند سنگ مرمر برای از بین بردن لایه های مرده پوست استفاده می کردند و بدین ترتیب زمینه ساخت و ترمیم پوست فراهم می شد.

آشنایی با انواع دستگاه‌ های میکرونیدلینگ

کاربردهای دستگاه میکرونیدلینگ روی پوست گسترده است. برخی حتی از این روش برای تغییر رنگ پوست استفاده کرده اند. اما در مورد اثر بخشی آن اطلاعاتی در دست نیست. اما این روش در رفع جوش ها، لکه ها، عوارض پوستی، چین و چروک ها و ترک ها مثر است.

خرید بهترین کرم پودر

دستگاه های موجود در بازار در دو دسته خانگی و غیر خانگی تولید می شوند. محصولات غیر خانگی دارای فناوری های مختلفی ساخت متفاوتی هستند و استفاده از آنها در خانه دشوار است.

میکرونیدلینگ خانگی غلتکی

غلتک‌های پوستی مخصوص میکرونیدلینگ دستگاهی شبیه به ماساژورهای صورت هستند که شاید بارها و بارها استفاده کرده باشید. برخی از انواع برس پاکسازی صورت هم ساز وکاری مشابه دارند اما سطح آن‌ها دارای مویچه‌های ضخیمی است که راحت دیده می‌شوند.

مدل غلتکی محبوب ترین و رایج ترین دستگاه میکرونیدل برای مصارف خانگی است. به همین دلیل شما می توانید بدون نیاز به مراجعه به مراکز زیبای ، این مدل را خریداری کرده و در خانه از آن استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که مراقبت از پوست قبل و بعد از این روش زیبایی اصول خاص خود را دارد.

میکرونیدلینگ خانگی با انواع قلم

درماپن یا خودکار چرمی شباهت زیادی به تأثیر لیزر بر روی پوست دارد. به ویژه در لیزر پوست، از دستگاه قلم مانند برای تابش اشعه در یک نقطه خاص استفاده می شود.

قلم های پوستی همچنین حاوی تعداد زیادی سوزن کوچک هستند که هر ثانیه در محدوده باریک تری با پوست تماس می گیرند. بنابراین با یک قلم می توانید نکات مشخص تری را برای ساخت کلاژن تحریک کنید. مثل دور لب ، قسمت های دور چشم و موارد دیگر

استامپ نیدلینگ‌های حرفه‌ای

در محصولات دیگر، علاوه بر میکرونیدلینگ، از روش استمپ نیدلینگ استفاده می شود. این روش همچنین شامل قرار دادن تعداد زیادی سوزن کوچک در پوست است. تفاوت در این است که این سوزن ها تعداد بیشتری دارند و بعد از مدتی فضای بیشتری تحت تأثیر آسیب های پوستی ناشی از آنها قرار می گیرد. استفاده از مدل استمپ نیدلینگ برای مصارف خانگی به اندازه روش غلتکی و قلم معمول نیست.

راهنمای خرید میکرونیدلینگ خانگی ارزان

این دستگاه در چند مدل مختلف وجود دارد که شامل گروه‌های زیر هستند. در هنگام خرید بسته به نیاز خود بهتر است این موارد را بررسی کنید که کدام یک برایتان بهتر است.

میکرونیدلینگ درمارولر

این مدل ساده‌ترین این دستگاه است که دارای یک غلطک حاوی سوزن‌های ریز می‌باشد که حداقل 200 سوزن در آن وجود دارند. کافیست آن را روی پوست کشیده و این زخم‌های سطحی کوچک را ایجاد کرد.

در استفاده از این نوع فشار بسیار کمی وارد می‌شود تا صرفا پوست را زخم کند. از این مدل بهتر است که در خانه استفاده نکنید؛ این مدل بیشتر برای استفاده در مطب و توسط پزشک کاربردی‌تر و مطمئن‌تر هستند.

نوع درماپن

این مدل دقیقاً شبیه خودکاری با نوک گرد و مدور است. سوزن‌های ریزی روی نوک آن تعبیه شده که توسط یک موتور الکتریکی کوچک حرکت داده می‌شود. وقتی سوزن‌های درماپن به حرکت در می‌آیند، شبیه به حرکت مُهر زدن، به داخل پوست فرو می‌روند و خارج می‌شوند.

به این ترتیب تعداد زیادی سوراخ بسیار ریز در پوست ایجاد می‌شود. بنابراین از این مدل هم بهتر است در موارد خانگی استفاده نشود.

نوع درما‌ استامپ

ظاهرش دقیقاً شبیه به درماپن است؛ با این تفاوت که نوک بزرگ‌تر و تعداد سوزن‌های بیشتری دارد. این وسیله می‌تواند به‌وسیله‌ی دست و یا موتور الکتریکی حرکت کند. عملکرد درمااستاپ هم شبیه به درماپن به‌صورت مهرزدن است.

روش کار درما‌استامپ شبیه دستگاه تاتوست، اما تفاوتش این است که به‌جای یک سوزن، تعداد زیادی سوزن ریز به‌صورت هم‌زمان در سطح پوست فرو می‌روند و البته از رنگ یا جوهر تاتو هم خبری نیست.

نوع دارای امواج رادیویی

این مدل هم درست مانند نمونه‌های قبلی است اما با این تفاوت که وجود امواج رادیویی باعث ایجاد گرما در پوست شده و فرآیند تولید کلاژن را بهبود می‌دهد. اما چون هنوز به صورت انبوه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بیشتر توسط پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه اثرگذاری میکرونیدلینگ روی جوانسازی پوست

جوان سازی واژه ای عجیب و فریبنده است که می تواند هوشیاری ما را به سمت روش های جراحی سوق دهد. اما امروزه، به لطف انواع دستگاه های میکرونیدلینگ و در همان وضعیتی که در آن قرار دارید، تکنیک های جوان سازی و زیبایی امکان پذیر است. بدون اینکه مجبور شوید خانه را ترک کنید و هزینه های زیادی را برای هر جلسه درمان صرف کنید.

دقیقاً مکانیسم تأثیر میکرونیدلینگ چیست؟ یک سوال پیچیده و مفصل است. اثربخشی این روش احتمالاً مشابه تحریک طب سوزنی است که در درمان موفقیت آمیز بوده است. در واقع ، این روش شامل استفاده از سوزن های خرد یا بسیار کوچک است که به لایه زیرین پوست وارد می شود.

قرار دادن سوزن ها از طریق مکانیزم های مختلفی که از حوصله بحث ما خارج نیست، به تسریع روند تولید کلاژن کمک می کند. البته، این تولید کلاژن یک فرآیند یک شبه نیست که بتوانیم از آن انتظار معجزه داشته باشیم. با این حال، از آنجا که کاملا غیرتهاجمی و تقریباً بدون درد است، در مقایسه با قیمت نتایج خوبی دارد.

چه کسانی به میکرونیدلینگ احتیاج دارند؟

هر کسی می تواند از میکرونیدلینگ استفاده کن، زیرا روند تشکیل کلاژن در پوست او به سرعت قبل نیست. در حقیقت، این روش جوان سازی پوست یک روش پیشگیری است که می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد.

توصیه ما این است که از روش های جوان سازی برای زمان کافی برای بهبودی به پوست خود استفاده کنید. شاید تا زمانی که پوست جای زخم ها، سوختگی ها، ضایعات پوستی و ترک های ترمیم را برطرف نکند، نیازی به مداخله نیست. بنابراین استفاده از این روش محدودیت زمانی ندارد، خصوصاً اگر می خواهید دستگاه میکرونیدلینگ را برای استفاده در منزل تهیه کنید و خودتان به صورت دوره ای از آن استفاده کنید.

میکرونیدلینگ چطور روی پوست تاثیر میگذارد؟

ممکن است کنجکاو باشید که بدانید این سوزن های کوچک چگونه باید وارد پوست شوند. ممکن است از دیدن تصاویر افرادی که اخیراً روی پوست خود ریز سوزن زده اند و نظر عمومی شما تغییر کرده اس، ترسیده باشید.

تکنیک اصلی این روش استفاده از ابزارها یا غلطکهایی شبیه قلم است که روی پوست می غلتند یا حرکات غلتکی دارند. به دلیل این حرکت، سوزن های کوچک به تمام نواحی صورت وارد می شوند. اما آنقدر عمیق نیستند که خونریزی ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا