حیوانات و لوازم حیوانات خانگی

راهنمای خرید لباس سگ و گربه

خرید لباس سگ و گربه با قیمت مناسب

برخی از افراد معتقدند که پوشاندن لباس به حیوانات خانگی،یک عمل تزئینی در مورد حیوانات خانگی به خصوص سگ و گربه است. در واقع فکر می‌کنند که انسان نباید مطابق یک انسان با سگ و گربه خود رفتار کند و باید به همان صورت که آزاد و رها در طبیعت وحشی زندگی میکند، از اون نگهداری کنند.

سگ و گربه در خانه شما با دمای محیط خانه منطبق می‌شود و به آن دما عادت می‌کند. از این رو در هوای سرد و برای گردش بیرون، حتما باید از لباس مناسب استفاده کرد تا دچاری سرما و بیماری نشوند. همچنین خرید لباس سگ و گربه مناسب می‌تواند به نظافت و بهداشت حیوان نیز کمک کند و از گزش حشرات آن را در امان دارد.

راهنمای خرید لباس سگ و گربه

داشتن حیوان خانگی در دنیای مدرن یک موهبت است. با این که مراقبت از آن‌ها در میان مشغله‌های روزمره کمی دشوار به نظر می‌رسد. اما این کوچولوهای دوست داشتنی تنهایی انسان مدرن را به خوبی پر می‌کنند. اگر صاحب یک حیوان خانگی هستید پس به خوبی می‌دانید که خرید لباس سگ یا گربه تا چه اندازه می‌تواند شیرین و سرگرم کننده باشد. به خصوص اگر مناسبت ویژه‌ای مانند یک تولد یا جشن خاصی پیش رو دارید.

با توجه به این که حیوانات نژادهای گوناگون و اندازه‌های متفاوتی دارند، خرید لباس سگ یا گربه در ابتدا ممکن است سردرگم کننده به نظر برسد. از همه مهم‌تر راحتی دوست کوچک‌مان است که باید بیش از هرچیزی به آن توجه شود.

در این باره بخوانید: راهنمای خرید ظرف غذای سگ و گربه

اگر می‌خواهید برای حیوان خانگی‌تان لباس بپوشانید باید اطمینان داشته باشید که درون آن لباس راحت است و به راحتی می‌تواند حرکت و بازی کند. اگر تاکنون خرید لباس سگ یا گربه انجام نداده‌اید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، ما در اینجا سعی کردیم مهم‌ترین نکات خرید لباس سگ و گربه را برای شما گردهم آوریم.

مزایای استفاده از لباس سگ

 • لباس پوشیدن سگ در داخل خانه از ریزش مو و ریختن موها در محیط خونه جلوگیری می‌کنه و خونه بهتر و تمیزتری خواهید داشت. علاوه بر این، بعضی از افراد نسبت به موی سگ حساسیت دارن و اگه تو هوا موی سگ پراکنده باشه شروع به عطسه زدن می‌کنن؛ لباس پوشیدن می‌تونه تا حد زیادی از این مشکل هم جلوگیری کنه.
 • لباس پوشیدن سگ در فصل تابستان به عنوان یه لایه محافظ، از تماس مستقیم پوست و موی سگ با حشرات، تیغ و خار گیاهان و همینطور گل و لای محافظت می‌کنه. همین طور با جلوگیری از تماس مستقیم پوست سگ با انواع گل و گیاه و .. از خیلی از آلرژی‌ها هم پیشگیری می‌کنه.
 • لباس پوشیدن سگ در زمستان بیش از هر فصل دیگری اهمیت بیشتری دارد. سگ شما معمولا مدت زمان زیادی از روز را در محیط خانه و در دمای گرم داخل خانه زندگی می‌کند و به همین دلیل به این دما عادت دارد. بیرون بردن سگ در زمستان و مواجهه با هوای سرد می‌تواند به سرعت باعث سرماخوردگی و خیلی از بیماری‌های دیگر شود.
 • علاوه بر لباس، کفش و جوراب مخصوص سگ هم در برابر خیس شدن و برف و یخ و همینطور برخورد با تیغ و اشیاء برنده از پنجه‌های سگ محافظت می‌کنن.

اندازه‌گیری سایز لباس سگ

برای اینکه سایز دقیق سگتون رو به دست بیارید به این روش عمل کنید:

 • اول موهای سگ رو کاملا برس بکشید تا به خاطر پف و به هم ریختگی موها سایز اشتباه نشه
 • بعد قلاده سگتون رو باز کنید.
 • دور گردن سگ رو اندازه بگیرید و یادداشت کنید.
 • بعد دور سینه رو اندازه بگیرید و یادداشت کنید.
 • از پشت گردن تا جایی که دم شروع می شه رو اندازه بگیرید.
 • حالا بر اساس جدول زیر سایز مناسب سگتون رو مشخص کنید.
 • هنگام اندازه گیری دور گردن و دور سینه باید حداقل دو انگشت فضای خالی وجود داشته باشه تا لباسی که انتخاب می‌کنید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشه.

هنگام خرید لباس سگ یا گربه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 1. راحتی

اولویت اول هنگام خرید لباس سگ یا گربه همیشه راحتی است. شما که نمی‌خواهید دوست کوچک‌تان را آزار دهید، درست است؟! پس فراموش نکنید که هنگام خرید راحتی لازم و کافی هر لباس را بررسی کنید. دقت داشته باشید که سگ یا گربه تان پس از پوشیدن آن لباس قادر باشد به راحتی راه برود، بدود، بپرد، بنشیند و بازی کند. هرگز راحتی یک لباس را فدای زیبایی‌اش نکنید. اجازه دهید دوست کوچک‌تان هم از پوشیدن آن لذت ببرد.

به بریدگی‌ها و دوخت مناسب لباس دقت کنید. آستین‌ها و یقه لباس باید در جای مناسب قرار گیرند. اگر می‌خواهید شلوار یا شورت بخرید به انتهای آن دقت کنید. به خصوص اگر حیوان خانگی شما نر است.

 1. اندازه مناسب

لباس حیوانات در اندازه‌های گوناگون ارائه می‌شود. انتخاب مناسب‌ترین اندازه بسیار مهم است. اگر لباسی انتخاب کنید که بزرگ‌تر از اندازه حیوان باشد، ممکن است زمین بخورد. یا اگر لباس کوچک باشد، حرکت سگ یا گربه‌تان را مختل می‌کند و آسایش و راحتی را از او می‌گیرد. یقه آن باید نه به اندازه‌ای تنگ باشد که موجب خفگی شود. و نه آن قدری گشاد باشد که هنگام غذا خوردن کثیف شود.

زمان خرید لباس سگ یا گربه ابتدا به نژاد و هیکل او توجه کنید. خوشبختانه امروزه برای انواع نژادها لباس‌های گوناگون طراحی می‌شود. سپس اندازه بدن و درازای دست‌ها و پاها را بررسی کنید. بهتر از پیش از خرید، لباس را به حیوان‌تان بپوشانید. اما اگر قصد خرید اینترنتی دارید توضیحات محصول را به دقت بخوانید.

 1. سادگی و کاربرد مناسب

پوشاندن و درآوردن لباس از تن حیوان خانگی‌ بسیار مهم است. این کار باید به سادگی، راحت و سریع انجام شود. لباس‌های چندتکه و منگوله‌دار هم وقت‌گیر هستند و هم دست و پا گیر. لباس‌هایی که از بخش‌های مختلف تشکیل می‌شوند یا آویزان می‌شوند ممکن است حواس حیوان را پرت کنند. حیوانات موجودات بازیگوشی هستند. هر چیزی که نظرشان را جلب کند دوست دارند با آن بازی کنند. مراقب باشید پیچیدگی یک لباس موجب حواس پرتی آن نشود.

 1. امنیت

سعی کنید لباسی انتخاب کنید که روی آن دکمه‌ و زیپ نباشد. این اقلام موجب آسیب دیدن دوست کوچک‌تان می‌شوند. سگ‌ها و گربه‌ها علاقه زیادی به چنگ زدن، کندن و جویدن چیزهای کوچک دارند. ممکن است دکمه‌های روی لباس را کنده و قورت دهند. توجه داشته باشید که زیپ در مقابل لباس نباشد. بلکه بهتر است در قسمت پشت لباس و دور از دسترس آن قرار گرفته باشد. به شرطی که موجب زخمی شدن پوستش یا گیر کردن موها لا به لای آن نشود.

حیوانات عاشق بازی کردن و ماجراجویی هستند. به همین دلیل هیچ ترسی از کنجکاوی کردن و رفتن به جاهای مختلف ندارند. در نتیجه پیش از خرید لباس سگ یا گربه باید به این نکته توجه کنید. لباسی که حیوان‌تان می‌پوشد نباید هنگام راه رفتن یا پریدن جایی گیر کند، در بدنش فرو رود و موجب آزار و آسیب وی شود. این اصل برای شما نیز صدق می‌کند. وقتی او را در آغوش می‌گیرید شما نیز باید راحت باشید و جایی از دست‌تان زخمی نشود.

 1. آب و هوا

حیوانات هم مانند ما متوجه تغییرات آب و هوا می‌شوند. به خصوص حیوانات خانگی که به دمای خانه عادت کرده‌اند به این تغییرات حساس‌ترند. این حیوانات به هنگام بیرون رفتن از خانه در فصل‌های سرد سال ممکن است احساس سرما کنند. در نتیجه بهتر است لباسی که انتخاب می‌کنید مناسب فصل و دمای بدن سگ یا گربه شما باشد.

پیش از خرید در مورد نژاد، شرایط بدنی، دما و شرایط آسایش حیوان خانگی‌تان مطالعه نمایید. تا بدانید چه اندازه تغییرات آب و هوا او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال، اگر حیوان شما پشمالو و خون گرم است نباید از لباس‌های پشمی یا خیلی گرم استفاده کنید.

 1. جنس مناسب

لباس حیوانات بسیار کثیف می‌شود و هیچگونه نمی‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. حیوانات بازی می‌کنند. به جاهای مختلف می‌روند. هرجا که دوست داشته باشند می‌نشینند یا دراز می‌کشند. از همه مهم‌تر، عاشق بازی کردن در گل و لای و خیس کردن خودشان هستند.

پس اگر می‌خواهید برای سگ یا گربه‌تان لباس بخرید این نکات را از یاد نبرید. شما باید پارچه‌ای را انتخاب کنید که قابل شست و شو باشد و بتوانید لکه‌ها را به راحتی از روی آن پاک کنید. پارچه‌های خوش جنس و با کیفیت بالا، از جمله نخ خالص، کتان، تریکو و سایر، جزو بهترین گزینه‌ها هستند. این پارچه‌ها علاوه بر شست و شوی آسان، راحت نیز هستند.

 1. طراحی مطلوب

از همین حالا به شما تذکر می‌دهیم! هنگام خرید لباس سگ یا گربه با مدل‌های بسیار جالب و بامزه رو به رو خواهید شد. حتی شاید دلتان برای آن‌ها ضعف برود و از تصور کردن دوست کوچک‌تان در آن لباس‌های بامزه بسیار ذوق زده شوید. با این حال، آنچه بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد، تناسب و راحتی لباس با بدن حیوان خانگی شماست.

هرگز لباسی را به سگ یا گربه‌تان نپوشانید که طراحی آن متناسب با بدن و حرکات او نیست. برای برخی حیوانات پوشیدن تنها یک تی‌شرت یا کت کافیست. مانند سگ‌های پاکوتاه. برخی دیگر می‌توانند علاوه بر بالاتنه با لباس پایین تنه نیز احساس راحتی کنند.

انتخاب رنگ مناسب، سبک خاص، زیورآلات و غیره نیز شامل این نکات می‌شوند. شما برای ترکیب یک استایل زیبا و دوست داشتنی گزینه‌های فراوانی پیش رو دارید. اما آنچه مهم است تناسب، راحتی و اهمیت این کوچولوهای معصوم است. اجازه دهید به راحتی به بازیگوشی‌هایشان ادامه دهند و از کنجکاوی لذت ببرند. لباس پوشیدن نباید مانع از آسایش هیچ حیوانی شود.

 • نحوه نمایش محصول ها
لباس سگ و گربه سویشرت مدل خرگوشی سایز M
 • گونه حیوان: جونده، گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل EMEL کد NO53 سایز M
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل ILB-XL
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه سویشرت مدل خرگوشی سایز L
 • گونه حیوان: جونده، گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل A22 سایز L
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل Jeweled سایز L
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل سگ کد TD014 سایزM
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل ILB-M
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه 27 کد J01 سایز S
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل EMEL کدK090 سایز M
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه طرح سویشرت مدل خرگوشی سایز L
 • گونه حیوان: جونده، گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل خرگوشی سایز XXL
 • گونه حیوان: جونده، گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل EMEL کد COAT1 سایز S
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل Cando Night 1 سایز S
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه کد 07 سایز M
 • گونه حیوان: گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل Fairisle سایز L
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل EMEL کد C800 سایز M
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل خرگوشی سایز M
 • گونه حیوان: جونده، گربه، سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ و گربه مدل EMEL کد G406 سایز M
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول
لباس سگ مدل ILB-L
 • گونه حیوان: سگ
بررسی قیمت و خرید محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا