راهنمای خرید

خرید بهترین صندلی ماشین کودک ارزان قیمت

بهترین صندلی خودرو کودک برای ماشین +راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

همه ساله بر اثر سوانح رانندگی تعداد زیادی از انسان‌ها کشته می‌شوند که متأسفانه بخشی از این قربانیان کودکان هستند. کودکان قادر به درک خطرات اطراف خود نیستند و هنگام بروز خطر آسیب‌پذیرترند، بسیاری از والدین بر این باورند که اگر کودکشان را در خودرو در آغوش بگیرند، بیشتر مراقب او هستند و از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کنند.

خرید بهترین صندلی کودک

دلیل کشته شدن یا آسیب دیدن کودکان در تصادفات رانندگی، عدم استفاده از کمربند ایمنی یا صندلی نامناسب با وزن و سن کودک است. از میان تمام وسایلی که شما والدین عزیز برای کودک دلبندتان تهیه می‌کنید، صندلی ماشین کودک یکی از اساسی‌ترین وسیله‌هاست، چرا که از لحظه‌ی تولد تا ۸ سالگی و حتی بیشتر به آن احتیاج دارید.

هنگام وقوع تصادف، احتمال پرت شدن کودکان از صندلی عقب به سمت شیشه به مراتب بیشتر از افراد بزرگ‌سال است، علاوه بر پرت شدن، احتمال گیرکردن بین دو صندلی دور از ذهن نیست.

بنابراین حتما قبل از سفر و گشت و گذار در طبیعت صندلی ماشین مخصوص کودک را بخرید. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان این دستگاه موثر را عرضه کرده اند. وسیله ای که خرید آن بسیار مهم است و می توانید با آرامش از سفر در کنار خانواده لذت ببرید. در این مطلب از راهنمای خرید پنزاد قصد داریم شما عزیزان را بانکات مهم و بهترین مارک های صندلی ماشین مخصوص کودک موجود در بازار آشنا شویم.

خرید بهترین آویز تخت کودک

صندلی ماشین مخصوص کودک چیست؟

صندلی ماشین کودک برای محافظت از کودکان در برابر آسیب های احتمالی در هنگام تصادف یا ایست ناگهانی خودرو و دیگر موارد طراحی شده است. این وسیله معمولاً توسط مصرف کنندگان و افراد عادی خریداری و در داخل اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر این صندلی ها از مواد ارزان قیمت اما با کیفیت ساخته شده اند، بنابراین هم مقرون به صرفه و هم مقاوم هستند.

آشنایی با انواع صندلی ماشین کودک و نوزادان

 1. صندلی‌های نوزاد: این صندلی برای ۶ تا ۹ ماهگی طراحی‌شده است، این نوع، قابل جدا شدن و حمل است، یعنی شما می‌توانید درحالی‌که کودکتان خواب است، بدون بیدار کردن، او را از ماشین بیرون بیاورید.
 1. صندلی‌های خردسال: مناسب برای کودکان از 6 ماه تا 4 سال با وزن 18.5 کیلوگرم است.
 1. صندلی‌های تقویتی: این نوع صندلی برای کودکانی است که از نظر جسته درشت هستند اما نشستن بر روی صندلی ماشین برای آنها خیلی زود است، این نوع صندلی علاوه بر ایمنی و محافظت بیشتر، باعث افزایش قد نیز می شود. این نوع صندلی برای کودکان 4 تا 8 سال طراحی شده است.
 1. صندلی‌های قابل تنظیم: این صندلی شامل دو نوع است. نوعی که صندلی ها را برای نوزادان و کودکان خردسال ترکیب می کند و مدل ترکیبی صندلی برای نوزادان و کودکان خردسال است.

خرید چراغ خواب کودک

تقسیم‌بندی صندلی خودرو کودک بر اساس گروه سنی

 • وزن گروه (0) از بدو تولد تا کودک 10 کیلوگرم است.
 • گروه مناسب (0+) از بدو تولد تا 13 کیلوگرم وزن کودک.
 • گروه یک برای نوزادانی با وزن 9 تا 17 کیلوگرم مناسب است.
 • گروه دو برای نوزادانی با وزن 15 تا 25 کیلوگرم ایده آل است.
 • گروه سوم برای نوزادانی با وزن 25 تا 36 کیلوگرم مناسب است.

از آنجا که سلامت کودک تا 9 ماهگی برای ناحیه سر و گردن مهم است ، بهتر است از صندلی گروهی استفاده کنید. کلمه ای universal بر روی برچسب محصول حک شده باشد. این بدان معنی است که این صندلی بر روی همه اتومبیل ها قابل نصب است. اگر کودک شما تازه متولد شده است و می خواهید صندلی ماشین بخرید، تا 9 ماهگی، بهترین گزینه صندلی های گروه صفر است.

نکات مهم هنگام خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

 • اندازه صندلی: هنگام خرید صندلی ماشین کودک، به اندازه داخلی اتومبیل خود فکر کنید. بعضی از صندلی ها ممکن است خیلی بزرگ باشند تا برای نصب نیازی به جابجایی صندلی راننده یا مسافر نباشد. البته اگر این دستگاه بیش از حد بزرگ باشد، سلامت کودک دلبند شما به خطر می افتد. اگر خیلی کوچک باشد؛ کودک در آن راحت نیست. بنابراین صندلی بخرید که کودک در آن احساس راحتی کند،
 • استفاده راحت: قبل از صندلی ماشین برای کودک عزیزتان، اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید راحتی کودک شماست. علاوه بر این ، باز و بستن کردن و شستن این محصول باید برای والدین آسان و راحت باشد.
 • توجه به سیستم ایزوفیکس: سیستم ایزوفیکس یا لَچ سیستم یک استاندارد جهانی برای اتصال ایمن صندلی ماشین در ماشین است. طبق این استاندارد صندلی های اتومبیل و برخی اتومبیل ها دارای قلاب هستند که می توانید با استفاده از آنها صندلی کودک خود را به راحتی در یک مکان مناسب و استاندارد در صندلی عقب خودرو نصب کنید.

این قلاب ها هنگام حرکت ماشین صندلی ماشین کودک را ثابت نگه می دارند. اگرچه نصب صحیح صندلی با کمربند ایمنی به همان اندازه نصب با سیستم Isofix ایمن است ، اما سیستم Isofix می تواند نصب صحیح صندلی را تسهیل کند.

 • قابل شست و شو بودن: کودک شما به زودی صندلی خود را کثیف می کند. در نتیجه بهتر است مدلی بخرید که دارای روکشی جدا باشد تا در صورت نیاز به شستشو به راحتی شسته شود
 • نحوه ی قرار گیری: کودک شما باید به صورت قائم روی صندلی بنشیند و کمربند ایمنی ببندد. اگر کودک به صورت زاویه دار روی آن نشسته است ، به این معنی است که صندلی برای او بسیار کوچک است و شما باید گزینه بزرگتری را انتخاب کنید. اگر کودک شما زیر یک سال است، باید روی صندلی دراز بکشد تا راحت باشد. اگر خدای نکرده تصادف کنید، باید صندلی را تعویض کنید، حتی اگر آسیب نبیند. از آنجا که ممکن است شکسته باشد اما قابل مشاهده نباشد و در تصادف بعدی به درستی کار نکند.
 • کمربند ایمنی صندلی های ماشین: کمربند ایمنی صندلی های ماشین مخصوص کودک دارای پنج نقطه اتصال است. دو تا از کمربندها روی شانه های کودک و دو تا روی پاها و یکی در وسط بسته می شود. اگر صندلی مورد نظر شما دارای این پنج کمربند است، بهترین گزینه را انتخاب کرده اید. در حال حاضر چنین صندلی بالاترین ایمنی را دارد. بهتر است کمربندها انعطاف پذیر و نرم باشد تا در صورت ضربه به بدن کودک آسیب نرساند. کمربندها نباید توسط کودک باز و بسته شوند.
 • وسایل جانبی و ایمنی مناسب: فوم های جاذب انرژی، لوازم محافظ و لوازم جانبی از جمله ویژگی های صندلی ایمن کودک خواهد بود. این ویژگی ها از سر و قفسه سینه کودک در هنگام تصادف محافظت می کند. اگر یک صندلی ایمن بخرید، پد های مخصوصی برای محافظت از سر کودک دارد که علاوه بر ایمنی، کودک هنگام نشستن احساس راحتی می کند.
 • تنظیم دستی راحت: نوزادان در بدو تولد تا چندی در سنین رشد هستند و به طور مداوم رشد میکنند و صندلی ماشین کودک با گذشت زمان کوچک می شود. سعی کنید مدلی خریداری کنید که دارای گزینه های برای تنظیم ارتفاع و اندازه کوچک و بزرگ باشد.

صندلی ماشین کودک مدل قابل تنظیم (همه کاره)

مدل صندلی کودک قابل تنظیم از بدو تولد تا زمانی که کودک شما به اندازه کافی رشد کرده باشد که بتواند به تنهایی و بدون محافظ از کمربند ایمنی صندلی خودرو استفاده کند مناسب خواهد بود. این مدل برای کودکان تا وزن 36 کیلوگرم مناسب و بسته به وزن نوزاد قابلیت تنظیم صندلی به مدل رو به عقب و مدل رو به جلو را دارا است.

زمانی که کودک شما کمتر از 2 سال داشته و یا وزن کمتر از 12 کیلوگرم داشته باشد شما می‌توانید صندلی را به مدل رو به عقب تنظیم کنید.

همانطور که می‌دانید هنگام تصادف در افراد بزرگسال، فشار وارده از تصادف به دلیل استفاده از کمربند ایمنی بین قسمت های قوی بدن مانند شانه ها و کمر تقسیم می شود. اما نوزادان به دلیل ساختار بدنی ضعیفی که دارند آسیب پذیر هستند. در نتیجه این صندلی ماشین کودک که بصورت مدل رو به عقب بین دو صندلی تعبیه می‌شود از نوزاد محافظت کرده و نیروی وارده بین تمام قسمت های بدن او تقسیم می‌شود.

از طرفی، سر کودک به خاطر وزن بالا و سنگینی بر روی گردن ظریف او آسیب پذیر است. پس شما می توانید با استفاده از این روش به بهترین شکل ممکن از نوزادتان محافظت کنید.

از طرفی زمانی که کودک شما به اندازه کافی وزن گرفت و به تنهایی قادر به نشستن بر روی صندلی برای مدت طولانی شد، می توان صندلی خودرو را به حالت رو به جلو تنظیم کرد. به دلیل ارتفاع مناسبی که این صندلی دارد کودک به راحتی می تواند به تماشای مناظر بیرون بپردازد.

جمع بندی نهایی

بدون شک حفظ امنیت فرزندان برای هر پدر و مادری در اولویت قرار دارد. با انتخاب و نصب یک صندلی ماشین کودک مناسب در طول مسیر چه مسافرت درون شهری چه مسافرت چند روزه این امنیت را برای کودکان خود تضمین کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا